6 miast i 600 choinek. Radio Kielce rozda świąteczne drzewka

Data publikacji: 18.12.2017 13:33 / Data aktualizacji: 19.12.2017 09:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Monika Miller , Kamil Włosowicz , Anna Głąb , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 17.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Trwa nasza radiowa akcja rozdawania choinek dla mieszkańców świętokrzyskiego. Do czwartku odwiedzimy 6 miast, podarujemy w sumie 600 świątecznych drzewek, a do każdego z nich dołączymy kalendarz Radia Kielce na przyszły rok. Dziś jesteśmy w Kielcach i Sandomierzu.

- Wszyscy którzy przyjdą na Rynek o godzinie 15.30 poczują prawdziwy, świąteczny klimat. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Będziemy kolędowali razem z osobami z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury, który mieści się przy ulicy Koziej. Nie zabraknie także nagród niespodzianek - zapowiada Magdalena Sitek, koordynatorka akcji.

W Sandomierzu nasza akcja odbywać się będzie na parkingu przy Placu 3 Maja. Podczas spotkania wystąpi trio saksofonowe działające w orkiestrze dętej. Jak powiedział Wojciech Dumin- dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, formacja jest znana i ceniona w mieście, sprawdza się na różnego rodzaju wydarzeniach, na pewno będzie atrakcyjnym elementem artystycznym podczas akcji Radia Kielce.

Repertuar tria saksofonowego jest bogaty. To zarówno standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej jak i świąteczne melodie, które można będzie wspólnie zanucić .

W środę choinki trafią do mieszkańców Jędrzejowa. W Rynku podczas miejskiej wigilii rozdawać będziemy drzewka w wyjątkowej atmosferze, którą uświetnią występy dzieci z jędrzejowskich szkół. W Kazimierzy Wielkiej rozdawanie zielonych drzewek poprzedzi wspólne kolędowanie. Świąteczne spotkanie odbędzie się na placu przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury. W jego trakcie będzie można również nabyć bożonarodzeniowe ozdoby i spróbować świątecznych potraw przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich ze Słonowic.

W czwartek spotkamy się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na rynku czekać będzie nie tylko sto drzewek i nasze radiowe kalendarze, ale także wspólne śpiewanie kolęd. Na scenie zaprezentują się zespoły z Miejskiego Centrum Kultury. Równolegle nasze choinki będziemy rozdawać w Starachowicach gdzie spotkamy się na placu przy Alei Armii Krajowej. Wystąpią podopieczni pracowni muzyczno-wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury. Młodzi wokaliści zaśpiewają kolędy, a każdy chętny będzie mógł przyłączyć się do zabawy.

We wszystkich miastach w których będziemy rozdawać choinki nasze spotkania z mieszkańcami odbywać się będą w godzinach od 15.30 do 16.30.

Podobne wiadomości
Reklama