Próby odwołania nieskuteczne. Joanna Ochał nadal szefową szpitala we Włoszczowie

Data publikacji: 21.12.2017 15:04 / Data aktualizacji: 21.12.2017 19:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie

Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Włoszczowa / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd powiatu włoszczowskiego nie odwołał ze stanowiska Joanny Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego. Domagali się tego lekarze interniści z I oddziału wewnętrznego w lecznicy. W tej sprawie zwrócili się kilka dni temu do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, które jest organem prowadzącym dla szpitala.

Jak informuje Jerzy Suliga, starosta włoszczowski - zarząd nie zdecydował się na odwołanie dyrektor, ponieważ nie chciał działać pod wpływem presji lekarzy.

- Należy wyczerpać wszelkie możliwości dialogu i doprowadzenia do jakiegoś kompromisu - mówi Jerzy Suliga. Jak dodaje starosta - częsta zmiana dyrektora szpitala nie wpływa korzystnie na działalność placówki, dlatego po świętach Bożego Narodzenia zamierza spotkać się z dyrektor Ochał, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, by spróbować załagodzić konflikt pomiędzy nią, a lekarzami.

- Chciałbym spotkać się także z kierownikiem I oddziału wewnętrznego. Może uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie, które byłoby najbardziej korzystne dla szpitala. Wiem, że te relacje pomiędzy dyrektor, a lekarzami są trudne, ale dla dobra szpitala chciałbym znaleźć korzystne wyjście. Ciągłe odwoływanie dyrektorów i powoływanie nowych niczego dobrego nie wprowadzi dla naszej lecznicy - stwierdził starosta Jerzy Suliga.

Jak informowaliśmy, lekarze nie mogą porozumieć się z dyrekcją szpitala, dlatego wszyscy interniści z I oddziału wewnętrznego złożyli wypowiedzenie z pracy, którą świadczyć będą tylko do końca roku. Obecnie z czterech medyków z tego oddziału troje przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dlatego pracę jedynego lekarza wspiera trzech medyków z II oddziału internistycznego.

Reklama