Poseł Krupka broni oddziału dziecięcego w jędrzejowskim szpitalu

Data publikacji: 28.12.2017 10:33
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Zdrowie
Szpital Specjalistyczny w Jędrzejowie

Szpital Specjalistyczny w Jędrzejowie
Jędrzejów. 21.10.2016 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Świętokrzyska poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka broni oddziału dziecięcego w jędrzejowskim szpitalu. Parlamentarzystka wysłała list otwarty w tej sprawie do starosty Edmunda Kaczmarka. Jak mówi, to reakcja na apele mieszkańców i radnych, zarówno miasta, jak i powiatu. Planowana likwidacja pediatrii wzbudza bardzo duży społeczny niepokój.

- W liście pytam starostę, czy rzeczywiście są plany zamknięcia oddziału w szpitalu, którego zarządzany przez niego powiat jędrzejowski jest właścicielem- mówi poseł Anna Krupka.

Poseł apeluje jednocześnie, aby starosta podjął działania w celu utrzymania oddziału dziecięcego dla dobra pacjentów i rodziców.

- Jego likwidacja narazi rodziców, albo na płacenie za świadczenia w prywatnych placówkach, albo na kosztowne i uciążliwe podróże z chorym, małym dzieckiem do szpitala w innym powiecie, a żaden z tych wyborów nie jest dobry dla mieszkańców - podkreśla parlamentarzystka.

Jak informowaliśmy, ponad tysiąc mieszkańców powiatu jędrzejowskiego podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji oddziału pediatrycznego. Petycja została złożona do Zarządu Powiatu.

Magdalena Sala, jedna z inicjatorek zbierania podpisów, sama jest mamą i wielokrotnie wraz ze swoimi dziećmi korzystała z usług jędrzejowskiego szpitala, dlatego nie wyobraża sobie, co stanie się po jego likwidacji.

- Obawiam się o swoje dzieci i o to, że kiedy będzie potrzeba w szpitalu w Kielcach może nie znaleźć się miejsce dla mojego dziecka - mówi.

Przypomnijmy, 18 grudnia szpital w Jędrzejowie przestał przyjmować małych pacjentów. Prowadząca lecznicę spółka ArtMedik zdecydowała, że od 1 stycznia zawiesi działalność pediatrii. Jak tłumaczył na antenie Radia Kielce wiceprezes lecznicy Robert Frańczak, głównym powodem decyzji było to, że lecznica nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki medycznej, ponieważ prawo zabrania zatrudnienia lekarzy na etacie i jednocześnie umowach o dzieło, w związku z tym zabrakło medyków, którzy mogliby opiekować się dziećmi po godzinie 15.00.

Fot. Radio Kielce

Reklama