Śmiertelny wypadek na budowie. Prokuratura oskarża pięć osób

Data publikacji: 29.12.2017 14:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prokuratura Rejonowa w Kielcach

Prokuratura Rejonowa w Kielcach
Kielce. 18.05.2017 / Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Pięć osób usłyszało zarzuty związane ze śmiertelnym wypadkiem, do którego doszło na budowie przy ulicy Jeleniowskiej w Kielcach. Do zdarzenia doszło 16 stycznia tego roku. Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach,  z ustaleń śledczych wynika, że w trakcie wykonywania prac związanych z usunięciem zabezpieczenia stropu, przy użyciu dwóch specjalistycznych dźwigów, doszło do kolizji. W wyniku zderzenia płyty z jednego z urządzeń spadły na pracownika. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Zarzuty usłyszało łącznie 5 osób. Marek Ł., kierownik budowy, będzie odpowiadał m.in. za brak należytego nadzoru nad pracownikami oraz niezgłoszenie do ubezpieczenia społecznego pracowników budowy. Operatorom dźwigów, Januszowi Z. i Krzysztofowi W., a także dwóm innym pracownikom prokurator przedstawił zarzuty narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia w wyniku naruszenia zasad BHP i nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, część z nich złożyła wyjaśnienia, inni skorzystali z prawa do odmowy składania wyśnień. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama