Samochody ciężarowe nie przejadą przez Brzeziny

Data publikacji: 02.01.2018 15:25
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Brzeziny, droga wojewódzka nr 763, ciężarówka,

Brzeziny, droga wojewódzka nr 763, ciężarówka,
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Jeszcze w tym tygodniu częściowo zamknięty zostanie wiadukt nad torami kolejowymi w Brzezinach w gminie Morawica w ciągu drogi wojewódzkiej 763. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ze względu na zły stan techniczny obiektu wprowadzi zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 20 ton.

Wiadukt jest zniszczony, ponieważ codziennie przejeżdżają przez niego setki samochodów ciężarowych między innymi z kopalni w Radkowicach i Morawicy.

Dariusz Wróbel, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyjaśnia, że po zmianach w organizacji ruchu to właśnie te pojazdy nie będą mogły korzystać z przeprawy. Kierowcy  będą mogli skorzystać z dwóch objazdów przez Kije i Jędrzejów albo przez Kielce.

Drogowcy mają już dokumentację potrzebną do wykonania remontu. Jednak nie mają na ten cel  pieniędzy. Modernizacja ma kosztować milion 300 tys. złotych. Drogowcy wystąpią o dodatkowe  fundusze do Zarządu Województwa. Remont mostu będzie polegał na wymianie nawierzchni wzmocnieniu podpór oraz zbrojeń.   

Drogowcy liczą, że przetarg uda się ogłosić jeszcze w tym miesiącu. Jeśli procedura przebiegałaby bez przeszkód, to modernizacja mogłaby się zakończyć do końca wakacji.

Reklama