Charytatywny koncert kolęd na Świętym Krzyżu. Wystąpili znani artyści

Data publikacji: 03.01.2018 10:23 / Data aktualizacji: 06.01.2018 18:31
Autor: Marlena Płaska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2018 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd. Marek Piekarczyk

06.01.2018 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd. Marek Piekarczyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Około 250 osób wzięło udział w Charytatywnym Koncercie Kolęd na Świętym Krzyżu. W klasztorze zabrzmiały kolędy, które pomogą odzyskać ubogiej, 5-osobowej rodzinie z gminy Łagów dach nad głową.

Zaprezentowało się 12 wykonawców, m.in. Marek Piekarczyk, który podkreślił,  że jeden z jego pierwszych koncertów w tym roku odbył się w tym miejscu.

- Zaśpiewałem m.in. pieśń Baltazar Czarny. Jest to utwór, który idealnie pasuje do Święta Trzech Króli. Śpiewam go od 1980 roku - powiedział Marek Piekarczyk.

Oprócz niego wystąpili Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki, a także współpracujące z oblatami chóry, soliści i zespoły regionalne oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród nich było Echo Łysicy. Halina Kot, przedstawicielka grupy stwierdziła, że śpiewanie kolęd na Świętym Krzyżu jest zawsze wyjątkowe.

- Przyjechałyśmy tu w konkretnym, bardzo szczytnym celu. Mamy nadzieje, że zostanie nam to kiedyś policzone. Ten występ ma zupełnie inny charakter od tych, które gramy na co dzień - mówi Halina Kot.

Dochód ze sprzedaży biletów będzie wsparciem dla pani Elżbiety Serwaty z gminy Łagów, której drewniany dom spłonął we wrześniu ubiegłego roku. Zniszczenia były na tyle poważne, że budynek nie nadawał się do dalszego zamieszkiwania, ani odbudowy. Pani Elżbieta wraz z mamą i trzema córkami musiały przenieść się do lokalu zastępczego. Zebrane pieniądze rodzina przeznaczy na przystosowanie do celów mieszkalnych budynku gospodarczego. Koszt prac jest szacowany na 50 tysięcy złotych.

W wydarzeniu brał udział m.in. poseł PiS Andrzej Kryj, który podkreślił, że szczególnie w okresie świątecznym czynienie dobra powinno być naszym obowiązkiem.

- W czasie świąt przypominamy sobie o tym, że kiedyś w Betlejem narodziło się dobro. Ten okres nastraja, są to święta miłości i radości - stwierdził parlamentarzysta.

Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski dodał, że cieszy się z tego, że wiele osób zdecydowało się przyjść i wesprzeć potrzebującą rodzinę.

- To bardzo ładnie komponuje się z magicznym czasem świąt, w którym czujemy rodzinne ciepło i wspólnotowe wsparcie - dodał.

Charytatywny Koncert Kolęd zorganizowały wspólnie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Caritas Diecezji Sandomierskiej i Fundacja Surge Propera.

Reklama