Poseł Anna Krupka na ratunek. Mieszkańcy chcą przywrócenia pediatrii w Jędrzejowie

Data publikacji: 03.01.2018 23:22
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie poseł PiS Anny Krupki z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego ws. ratowania oddziału pediatrycznego szpitala w Jędrzejowie

Spotkanie poseł PiS Anny Krupki z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego ws. ratowania oddziału pediatrycznego szpitala w Jędrzejowie
Jędrzejów. 03.01.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie powołany zostanie Komitet Obrony Oddziału Pediatrii. Taką decyzję podjęto podczas spotkania poseł PiS Anny Krupki z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego.

Od 1 stycznia oddział pediatryczny nie funkcjonuje. Zarząd spółki Artmedik – dzierżawca lecznicy zdecydował się na zawieszenie jego działalności z uwagi na brak lekarzy pediatrów, którzy mogliby zapewnić małym pacjentom odpowiednią opiekę medyczną.

Poseł Anna Krupka mówiła na spotkaniu, że to starosta jędrzejowski jest odpowiedzialny za szpital, ponieważ starostwo jest jego właścicielem szpitala, a spółka ArtMedik tylko dzierżawi szpital. Dlatego - jak stwierdziła - czeka na działania starosty w tej sprawie.

W spotkaniu udział wzięło kilkanaście pielęgniarek z jędrzejowskiego szpitala. W ich imieniu z apelem  o bardzo konkretne i szybkie działania w sprawie oddziału wystąpiła Grażyna Rogowska – pracująca dotychczas na oddziale pediatrycznym. Brak tego oddziału to początek problemów całego szpitala - stwierdziła.

Podczas spotkania burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek poinformował, że dziś rozpoczyna rozmowy z lekarzami pediatrami w sprawie pracy na oddziale. Jak dodał, ma tylko wątpliwości, czy ze strony spółki ArtMedik, czyli dzierżawcy lecznicy jest wola dalszego prowadzenia tego oddziału. 

W spotkaniu udział wziął również Jerzy Staszczyk - zastępca dyrektora Świętokrzyskiego  oddziału NFZ, który przedstawił sytuację finansową szpitala. Jak poinformował zgodnie z jego wiedzą szpital nie powinien mieć kłopotów finansowych, jeżeli chodzi o wysokość kontraktu.

Do tej informacji w swoim wystąpieniu odniósł się Waldemar Bartosz, przewodniczący Solidarności Świętokrzyskiej szef struktur NSZZ Solidarność Regionu Świętokrzyskiego. Jak powiedział to jest niedopuszczalne, aby w jednym z największych powiatów regonu świętokrzyskiego nie funkcjonował oddział pediatryczny.

Swojego zaniepokojenia obecną sytuacją odnośnie oddziału pediatrycznego, jak i szpitala nie ukrywali uczestnicy spotkania. Ich zdaniem to niedopuszczalne, aby w mieście nie było pediatrii.

Anna Krupka postanowiła zorganizować to spotkanie, aby posłuchać opinii publicznej i wspólnie zastanowić się, jakie kroki należy podjąć, by pediatria w jędrzejowskim szpitalu nadal funkcjonowała.

Reklama