Profesor Chazan konsultantem ds. ginekologii i położnictwa?

Data publikacji: 04.01.2018 15:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Profesor Bogdan Chazan

Profesor Bogdan Chazan
Fot. chcemybycrodzicami.pl

Profesor Bogdan Chazan, znany ze swoich stanowczych poglądów sprzeciwiających się aborcji i metodzie in vitro, zostanie wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa w Świętokrzyskiem - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce.

Zastąpi na tym stanowisku profesora Wojciech Rokitę, który zrezygnował z pełnienia funkcji z końcem 2017 roku z powodów osobistych.

Diana Głownia, rzecznik Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, nie potwierdza tych informacji. Jak mówi, do czasu zakończenia procedury wyłonienia nowego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa wojewoda nie ujawni jego nazwiska.

- Wszczęliśmy procedury, które mają na celu powołanie nowych konsultantów wojewódzkich. Dlatego trzeba jeszcze poczekać na ich zakończenie, a wówczas poinformujemy, kto został powołany na to stanowisko - mówi Diana Głownia.

To nie jedyny wakat na stanowisku wojewódzkiego konsultanta medycznego. Jak informowaliśmy, w grudniu wojewoda odwołała konsultanta w dziedzinie psychiatrii. Andrzej F. został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Kielcach na rok i trzy miesiące więzienia, w zawieszeniu na dwa lata za znęcanie się nad byłą żoną. Wyrok jest nieprawomocny. Diana Głownia informuje, że powołani zostaną także konsultanci ds. medycyny rodzinnej, farmacji aptecznej i pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Natomiast od 1 stycznia tego roku, wojewódzkim konsultantem ds. pielęgniarstwa ratunkowego została Monika Borek. Nazwiska pozostałych konsultantów powinny być znane w ciągu najbliższych tygodni.

Wojewódzki konsultant jest doradcą wojewody w swojej dziedzinie. Zajmuje się m.in. prognozowaniem potrzeb zdrowotnych, opiniowaniem wniosków o skierowanie pacjenta do leczenia lub badan diagnostycznych poza granicami Polski oraz inicjuje krajowe badania epidemiologiczne i ocenia metody oraz wyniki tych badań.

Reklama