Wielkie kolędowanie w Kościele Garnizonowym

Data publikacji: 05.01.2018 08:16
Autor: Marlena Płaska , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
III Festiwal Kolęd i Pastorałek

III Festiwal Kolęd i Pastorałek "Żołnierskie kolędowanie" w kościele garnizonowym. Kornelia Kanclerz
Kielce. 06.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

16 finalistów zaprezentowało swoje umiejętności wokalne podczas gali finałowej III Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie kolędowanie”, który odbył się w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych na Bukówce.

W kategorii wiekowej 12-16 lat, pierwsze miejsce zajęła Magdalena Bogdan z Pińczowa, która nie ukrywała, że jest bardzo szczęśliwa z wygranej.

- Jest to kolejny sukces i kolejne doświadczenie. Poznałam także wiele nowych osób. Nie wiedziałam, którą kolędę wybrać. Ostateczny wybór padł na „Nie było miejsca dla ciebie”. Ta pieśń przyniosła mi już kiedyś szczęście - powiedziała laureatka.

Pułkownik Paweł Chabielski, Komendant Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych zaznaczył, że jest pod ogromnym wrażeniem talentu solistów.

- Część z tych osób jest w młodym wieku. Życzę im tego, aby  rozwijali swój warsztat wokalny i bardzo dużo w życiu osiągnęli - powiedział Paweł Chabielski.

W wydarzeniu brał udział senator PiS Krzysztof Słoń, który stwierdził, że „Żołnierskie kolędowanie” staje się powoli tradycją.

- Okazuje się, że nasze centrum rozsławia Kielce nie tylko jako doskonały ośrodek przygotowań do misji zagranicznych, ale także jako mecenas sztuki. Jest to sztuka przez wielkie „Sz”, ponieważ jest bliska każdemu z nas - stwierdził parlamentarzysta.

Widzowie, którzy przyszli do Kościoła Garnizonowego doceniali to, że mogą w dużym gronie pośpiewać kolędy i pastorałki. Niektórzy z nich przychodzą na przegląd co roku.  

- Dobrze przyjść i odprężyć się. Można posłuchać utworów w pięknych wykonaniach - chwalili widzowie.

W eliminacjach do III Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie” wzięło udział ponad 60 osób z całego kraju.

Reklama