Szpital w Jędrzejowie z dodatkowymi pieniędzmi od NFZ?

Data publikacji: 10.01.2018 15:28 / Data aktualizacji: 10.01.2018 18:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
29.01.2016 Jędrzejów. Szpital Specjalistyczny.

29.01.2016 Jędrzejów. Szpital Specjalistyczny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spółka ArtMedik, która prowadzi Szpital w Jędrzejowie stara się o zwiększenie ryczałtu od NFZ na 2018 rok. Dziś, przedstawiciele firmy, a także starosta powiatu jędrzejowskiego i burmistrz Jędrzejowa spotkali się w tej sprawie z dyrekcją świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, na razie nie wiadomo jednak, czy szpital otrzyma od funduszu więcej pieniędzy.

- Czekamy na rozliczenie finansowe szpitala za grudzień i za ostatni kwartał ubiegłego roku. Zobaczymy, czy szpital wypracował jakieś nadwykonania i w jakiej one były wysokości oraz w jakim stopniu może to wpłynąć na wysokość ryczałtu. Dlatego teraz za wcześnie jest żeby mówić o konkretach – dodaje Beata Szczepanek.

Ryczałt dla Szpitala w Jędrzejowie na ten rok wynosi około 30 mln zł. Zarówno Robert Frańczak, wiceprezes spółki ArtMedik, jak i Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa nie chcieli komentować tej sprawy. Kolejne spotkanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Jedną z inicjatorek dzisiejszych rozmów była Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak przypomniała, z problemami borykał się oddział pediatryczny w tamtejszym szpitalu, który z powodu braku wystarczającej liczby lekarzy od tego roku zamknął działalność. Poseł zapowiedziała, że dołoży wszelkich starań, by pediatria wznowiła działalność.

- Właścicielem szpitala jest pan starosta i dziwi mnie jego bezczynność. My, razem z panem burmistrzem i mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego powołaliśmy komitet obrony oddziału pediatrycznego. Zbieramy także podpisy i osoby chętne do zaangażowania się w działania komitetu. Apeluję, by pan starosta wziął się do roboty – dodała Anna Krupka.

Jak informowaliśmy Marcinowi Piszczkowi, burmistrzowi Jędrzejowa, udało się znaleźć sześciu lekarzy, którzy zadeklarowali wolę pracy na oddziale pediatrycznym.

Więcej o sytuacji szpitala w jutrzejszej Rozmowie Dnia. Gościem Radia Kielce o 8.30 będzie burmistrz Jędrzejowa - Marcin Piszczek.

Reklama