Kolejne czujniki czadu dla mieszkańców Kielc

Data publikacji: 13.01.2018 12:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Czujnik czadu

Czujnik czadu
05.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Czujniki czadu ciągle można odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Do rozdania jest ponad 2 tysiące urządzeń. Po detektory mogą się zgłaszać chętni, którzy zapisywali się na listy, ale też osoby, które żadnych deklaracji nie składały.

Katarzyna Gonicarz, z MOPR–u wyjaśnia, że czujnik może odebrać osoba zameldowana w Kielcach. Na miejscu wystarczy okazać dowód osobisty a następnie podpisać umowę – dokument potwierdzający odbiór.

Czujnik tlenku węgla powinien być montowany w pobliżu potencjalnego źródła emisji tlenku węgla czyli np. piecyków gazowych. Jednocześnie należy pamiętać aby ustawić go z dala od okien oraz wentylacyjnych otworów nawiewnych, w miejscu nieosłoniętym meblami, zasłonami lub innymi przedmiotami ograniczającymi dopływ powietrza.

Dotychczas w ramach programu "Stop dla czadu" rozdano już ponad 25 tysięcy urządzeń. Ich zakup jest finansowany z budżetu Kielc.

Odbiór urządzeń odbywa się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Studziennej 2, pokoje 34 i 36 (telefon 41 331-25-24 w. 245, 246).

Tagi do tego wpisu
Reklama