„Kubuś” zaprasza na warsztaty i konkurs

Data publikacji: 14.01.2018 11:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Kultura
01.09.2016 Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Widok.

01.09.2016 Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Widok.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają polonistów oraz uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego do uczestnictwa w I Konkursie Wiedzy o Teatrze, w ramach projektu „Teatralna przygoda”.

Jak informuje Hanna Świętnicka, jedna z koordynatorów wydarzenia, konkurs poprzedzą warsztaty, podczas których ich uczestnicy będą mogli zdobyć elementarną wiedzę na temat teatru.

- Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań teatrem oraz literaturą, która jest wystawiana w teatrach, czyli dramatami. Przed finałem przeprowadzimy warsztaty, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, które mają poszerzyć wiedzę uczestników - mówi Hanna Świętnicka.

Jak dodaje, każdy z uczestników będzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących szeroko rozumianego teatru.

- Pytania dotyczyć będą m.in. historii teatru, twórców teatru klasycznego i współczesnego. Pytać będziemy również o teatr w Polsce, o wybitnych aktorów, dramaturgów i autorów, ale też skupimy się na działalności kieleckiego teatru „Kubuś” - zdradza Hanna Świętnicka.

Warsztaty rozpoczną się 2 lutego w siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Natomiast konkurs przeprowadzony zostanie pod koniec marca.

Reklama