Poseł Lipiec: przywracamy znaczenie małym ojczyznom

Data publikacji: 17.01.2018 09:59
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec, poseł PiS

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
17.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

To dla nas ważne, aby zachować pamięć o matce prezydenta, premiera i ważnej osobie dla Starachowic - tak Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, skomentował skomentował wczorajszą wizytę w Starachowicach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Uczestniczył on w uroczystej mszy świętej w intencji swojej matki, Jadwigi Kaczyńskiej. Poseł Krzysztof Lipiec zauważył, że w przemówieniu do zgromadzonych Jarosław Kaczyński podziękował mieszkańcom za tę pamięć o matce.

- To piękne świadectwo wskazujące na najważniejsze wartości jakimi są rodzina, matka, ale także  małe ojczyzny - powiedział Krzysztof Lipiec.

Gość Radia Kielce przypomniał, że przywracanie znaczenia małym ojczyznom jest częścią programu Prawa i Sprawiedliwości. W ten program wpisuje się także przywracanie zlikwidowanych przez PO-PSL posterunków policji, urzędów pocztowych czy punktów obsługi interesanta ważnych instytucji.

Dzięki temu ludziom żyje się łatwiej i bezpieczniej, są to miejsca pracy, ale także element budowania  więzi tworzących małe ojczyzny. Takim elementem jest także przywracanie praw miejskich, które zostały odebranie za zaangażowanie mieszkańców w działalność patriotyczną.

Poseł odniósł się także do planów przejęcia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

- To dobry pomysł, któremu kibicuję i mam nadzieję, że uda się go wkrótce zrealizować. Agencja,  która zarządza już strefami w Mielcu i Tarnobrzegu, a także przejęła będące w upadłości Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, pokazuje, że firma skazana na likwidację może dalej skutecznie działać i przynosić zyski - powiedział Krzysztof Lipiec.

Poseł zauważył, że ARP ma także skuteczne instrumenty także finansowe by wykorzystać potencjał starachowickiej strefy wpływając tym samym na rozwój gospodarczy regionu.

Jak informowaliśmy SSE w ubiegłym roku po raz pierwszy wykazała zysk w wysokości 700 tysięcy złotych netto.

Reklama