Rektor UJK zadowolony z nowego dziekana

Data publikacji: 18.01.2018 19:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prof. Jerzy Jaskiernia został nowym dziekanem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na zdjęciu prof. Jerzy Jaskiernia

Prof. Jerzy Jaskiernia został nowym dziekanem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na zdjęciu prof. Jerzy Jaskiernia
Kielce. 18.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Bardzo dobry organizator i osoba ceniona za osiągnięcia naukowe - tak profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ocenia nowego dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania.

Elektorzy zdecydowali w czwartek, że będzie nim profesor Jerzy Jaskiernia, kierujący obecnie Instytutem Prawa, Ekonomii i Administracji.

- Pan profesor Jaskiernia jest osobą o bardzo bogatym dorobku, zarówno organizacyjnym, jak i naukowym. To jest niezwykle istotne w budowaniu przyszłości wydziału, który dobre lata ma jeszcze przed sobą. To wydział bardzo ważny dla naszego uniwersytetu, przyciągający wielu wartościowych studentów o niepospolitych talentach - twierdzi profesor Semaniak.

Rektor UJK podkreśla, że Jerzemu Jaskierni kielecka uczelnia zawdzięcza między innymi uruchomienie kierunku prawo.

Jerzy Jaskiernia był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pojawił się też na tak zwanej liście Macierewicza jako tajny współpracownik SB. Sąd Najwyższy w 2009 roku oczyścił go jednak z zarzutu kłamstwa lustracyjnego. Rektor Jacek Semaniak nie chce oceniać przeszłości politycznej nowego dziekana.

- Nie mnie jest wartościować doświadczenia i sympatie polityczne pracowników. Bo uczelnia powinna być instytucją, gdzie te kwestie mają charakter drugorzędny. Na pewno te funkcje polityczne, które pełnił, stanowią jego doświadczenie życiowe. Pełnił je w systemie, którego już nie ma - mówi profesor Jacek Semaniak.

W wyborze nowego dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania wzięło udział 23 wydziałowych elektorów. Za kandydaturą Jerzego Jaskierni było dwudziestu z nich.

Reklama