Jean-Michel Jarre wystąpi na Kadzielni?

Data publikacji: 19.01.2018 15:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Jean  Michel Jarre

Jean - Michel Jarre
Fot. wikipedia

Władze Kielc chcą bardziej wykorzystać amfiteatr na Kadzielni. Ich zamierzeniem jest organizacja nie tylko festiwali, ale także m.in. koncertów muzycznych. W planach są występy wykonawców nie tylko krajowych, ale również zagranicznych.

- Aktualnie prowadzone są rozmowy z pięcioma zagranicznymi wykonawcami - poinformował Artur Sobolewski, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w ratuszu.

Nie chciał zdradzić nazwisk. Zaznaczył, że w momencie kiedy pojawi się artysta, którego koncert na Kadzielni będzie wydarzeniem muzycznym w skali kraju, to jego organizacja zostanie wsparta przez miasto wydatkiem promocyjnym. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z gwiazd mógłby być Jean-Michel Jarre. Artur Sobolewski dodał, że drugim kierunkiem promującym amfiteatr ma być dalsza współpraca z Telewizją Polską. Być może będzie to kontynuacja ubiegłorocznego wydarzenia „Gwiazdy Letniego Nieba”. Wstępne rozmowy już są prowadzone. Wszystko też będzie zależeć od tego, jak TVP ułoży się z władzami Opola w sprawie Festiwalu Polskiej Piosenki.

Nową formułę ma zyskać również wydarzenie „Alleluja Happy Day”, ale o szczegółach będzie można mówić za kilka tygodni.

W ubiegłym roku na promocję miasta, łącznie z promocją poprzez sport wydano około 11 milionów złotych. W tym roku będzie to około 8 milionów złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama