Narciarze szusują w Konarach. Mimo, że stok jest nieco zwężony [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 20.01.2018 13:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konary. Stok narciarski

Konary. Stok narciarski
Konary. 20.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Namiastkę zimy można poczuć na stoku narciarskim w Konarach koło Klimontowa. Stacja rozpoczęła tegoroczny sezon dopiero w ostatni czwartek. Wcześniej brakowało odpowiednich warunków atmosferycznych do naśnieżania.

Na stoku od rana są narciarze i snowboardziści, którzy mówili naszej reporterce, że stok jest bardzo dobrze przygotowany: śnieg ubity, zmrożony i równy. Podkreślali, że nie ma tłoku, jeździ się płynnie i bezpiecznie.

Ireneusz Jarosz, współwłaściciel stacji narciarskiej w Konarach stwierdził, że tegoroczna zima jest wyjątkowo trudna dla tej branży, ponieważ niskie temperatury powietrza zdarzają się sporadycznie. Dodał, że naśnieżanie w najbliższych dniach miałoby sens, tylko wtedy gdyby temperatura powietrza wynosiła około minus 5 stopni Celsjusza, ponieważ inaczej można zaszkodzić a nie polepszyć sytuację, tworząc mokry śnieg.

Jak podkreślił, że gdy tylko warunki na to pozwolą w Konarach prowadzone będzie dalsze naśnieżanie i stok zostanie poszerzony do swojego standardowego wymiaru. Teraz jego szerokość została nieco zwężona .

W Konarach można także korzystać z "oślej łączki". To jedyne miejsce w powiecie sandomierskim gdzie można oddać się białemu szaleństwu. Przyjeżdża tam również sporo osób z powiatu staszowskiego i z Podkarpacia.

Tagi do tego wpisu
Reklama