Krzysztof Lipiec dobrze ocenia nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS

Data publikacji: 27.01.2018 20:52
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec, poseł PiS

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
05.01.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS. Został nim Krzysztof Sobolewski, radny warszawskiej dzielnicy Śródmieście i wieloletni pełnomocnik komitetu wyborczego partii. Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiej organizacji PiS stwierdził, że to bardzo dobra decyzja.

- To jest polityk o dużym doświadczeniu, który doskonale współpracował z regionalnymi strukturami partii, także w naszym województwie - powiedział poseł. Krzysztof Sobolewski zastąpił na stanowisku Joachima Brudzińskiego, który został szefem MSWiA.

Rada Polityczna PiS oceniła także stan przygotowań ugrupowania do wyborów samorządowych i wyznaczyła najważniejsze zadania kampanii. - Naszym celem jest wygranie wyborów - powiedział Krzysztof Lipiec. - Do tego zadania struktury partyjne muszą się dobrze przygotować, a pierwszym etapem będzie ogłoszenie kandydatów na prezydentów miast wiodących: Warszawy, Krakowa, Wrocławia. W drugiej kolejności ogłosimy kandydatów na włodarzy pozostałych miast wojewódzkich - dodał poseł.

Prawo i Sprawiedliwość powinno zaprezentować pełne listy w wyborach samorządowych około 10 września. - Gotowe są programy działań dla regionalnych zespołów samorządowych, powołanych w ubiegłym roku, ale takie programy będą konstruowane także dla poszczególnych powiatów - powiedział Krzysztof Lipiec.

Rada Polityczna przyjęła także uchwałę, że na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości nie będą mogły znaleźć się osoby, które w ciągu ostatnich trzech lat zmieniły przynależność polityczną, odchodząc z PiS.

Reklama