W Oleśnicy i Sobkowie na temat profilaktyki nowotworowej

Data publikacji: 30.01.2018 06:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Akcja profilaktyczna

Akcja profilaktyczna "Jestem kobietą. więc idę. Cytologia" w galerii Echo
Kielce. 14.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na bezpłatne spotkanie edukacyjne poświęcone profilaktyce raka szyjki macicy zaprasza dziś Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak dbać o swoje zdrowie intymne, oraz jak się chronić przed zakażeniem wirusem HPV. Otrzymają także materiały edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki raka szyjki macicy.

Spotkanie dla pań w wieku 25 - 59 lat odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy w Oleśnicy. Rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 14.00. Natomiast dla panów takie spotkanie odbędzie się w tym samym miejscu w godzinach od 14.00 do 18.00.

Z kolei spotkania edukacyjne poświęcone profilaktyce raka piersi skierowane do mężczyzn odbędzie się w Urzędzie Gminy w Sobkowie. Podczas spotkania jego organizatorzy będą przekonywać panów, by wspierali kobiety w edukacji i zachęcali je do wykonywania badań profilaktycznych. Ponadto, będzie można dowiedzieć się, jak unikać czynników ryzyka zachorowania na raka piersi, jak wykonać samobadanie piersi, na czym polega mammografia, czy jak przygotować się do tego badania. Spotkanie rozpocznie się o 14.30 i potrwa do 18.30.

Spotkania zorganizowane będą w ramach programów profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

adv adv
Wiadomości
Reklama