Premier spotkał się z wojewodami. Zmian na stanowiskach nie będzie

Data publikacji: 31.01.2018 13:05
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami
Warszawa. 31.01.2018 / Fot. KPRM

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zostaje na swoim stanowisku. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wojewodami z całego kraju potwierdził chęć dalszej współpracy z dotychczasowymi przedstawicielami rządu w regionach. Zmian osobowych nie będzie w żadnym województwie.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodamiWarszawa. 31.01.2018 / Fot. KPRM

- Podczas pierwszego spotkania z wojewodami po rekonstrukcji rządu premier określił też oczekiwania wobec współpracy z urzędami wojewódzkimi - mówi wojewoda Agata Wojtyszek. - Dalej pracujemy na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy nadal dbać o to, by urzędy wojewódzkie otwierały się na mieszkańców i zapewniały sprawne załatwienie spraw. Rozmowy dotyczyły też koordynacji świadczeń rodzinnych. To kolejne, duże zadanie z ogromnymi zaległościami, które przechodzi do kompetencji wojewody - dodaje.

- Świętokrzyski Urząd Wojewódzki ma już zdiagnozowane problemy i ma plan ich rozwiązania. Jestem ze swoim zespołem gotowa do pracy i wprowadzenia  zmian, które pan premier zaproponuje - powiedziała Radiu Kielce wojewoda Agata Wojtyszek.

Podczas rozmowy z wojewodami premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jego celem jest to, by wojewodowie i urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań. W ocenie premiera niezbędna jest też dyskusja o doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich.

Reklama