Biblioteka kupiła… piec do wypalania ceramiki

Data publikacji: 03.02.2018 15:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obrazów. Piec do wypalania ceramiki

Obrazów. Piec do wypalania ceramiki
Obrazów. 03.02.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie rozszerza swoją ofertę. Dzięki temu, że kupiono specjalny piec do wypalania ceramiki, prowadzone będą warsztaty gliniarskie.

Jak poinformował dyrektor biblioteki Adam Wójcik, argumentem przemawiającym za tym zakupem było to, iż rośnie zainteresowanie tego rodzaju zajęciami, na które do tej pory wożono dzieci z gminy do innych miejscowości oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Ponadto - jak stwierdził dyrektor - biblioteka jako instytucja kultury, powinna być kreatywna i stwarzać możliwości rozwoju swoich czytelników.

Adam Wójcik dodał, że na początku na zajęciach powstawać będą proste formy ceramiczne: figury, patery i inne, a potem bardziej zaawansowane. Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek stwierdził, że każda forma zagospodarowania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży jest cenna, ponieważ odrywa ich od Internetu i telefonów komórkowych. 

Wójt dodał, że zajęcia z lepienia gliny będą okazją do zauważenia talentów artystycznych i szlifowania umiejętności z tego zakresu.

Piec do wypalania ceramiki po raz pierwszy zostanie uruchomiony podczas zimowych ferii.

Tagi do tego wpisu
Reklama