Wielkie oszustwo sądowe na kwotę prawie półtora miliona złotych!

Data publikacji: 03.02.2018 18:18
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi śledztwo dotyczące usiłowania tzw. oszustwa sądowego przy użyciu podrobionego weksla na kwotę 1 miliona 300 tysięcy złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że Maciej N. użył w toku postępowania cywilnosądowego podrobionego papieru wartościowego.

Śledczy jednak nie ujawniają informacji na temat tego, czego dotyczyła ta sprawa. Wiadomo natomiast, że Maciej N. miał nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań i oświadczeń dotyczących weksla - poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W tej sprawie zarzuty usłyszały także 3 inne osoby. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie chce ujawniać tożsamości podejrzanych, a także informacji o treści ich wyjaśnień.

Maciejowi N. postawiono trzy zarzuty: nakłaniania do podrobienia weksla, posługiwania się nim i nakłaniania do składania fałszywych zeznań i oświadczeń. Trzy kolejne osoby miały kłamać w zeznaniach, oświadczeniach, mają też zarzuty pomocy w podrobieniu weksla. Za niektóre czyny grozi nawet do 25 lat więzienia.

Prokuratura zastosowała wobec Macieja N. areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych podejrzanych natomiast zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji i zakazów opuszczania kraju.

Reklama