„Na każdą pogodę”: dotacje dla przedsiębiorców

Data publikacji: 05.02.2018 10:43
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Daria Duda i Aneta Walczyńska z Zespołu Projektów i Programów Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz Michał Zatorski, prezes Akademii Przedsiębiorczości

Daria Duda i Aneta Walczyńska z Zespołu Projektów i Programów Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz Michał Zatorski, prezes Akademii Przedsiębiorczości
05.02.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Tak, jak w latach poprzednich również w tym roku pracodawcy mogą starać się o dofinansowanie do wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy - mówili goście „Na każdą pogodę”.

Daria Duda i Aneta Walczyńska z Zespołu Projektów i Programów Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach wyjaśniły, że przedsiębiorcy od dzisiaj mogą starać się o refundację na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy. Na tę formę wsparcia przeznaczono 250 tysięcy złotych. Dzięki temu będzie można utworzyć nowych 10 stanowisk pracy. Natomiast osoby bezrobotne, bierne zawodowo, po 50. roku życia, niepełnosprawne, powracające na rynek pracy, czy niepełnosprawne po wypełnieniu deklaracji wezmą udział w szkoleniach. Te organizuje Akademia Przedsiębiorczości. Kursy dotyczą osób, które chciałyby pracować, jako instalatorzy systemów fotowoltaicznych oraz monterzy instalacji sanitarno-grzewczych. Każdy z uczestników otrzymuje 2 tysiące złotych brutto wynagrodzenia stażowego.

- Ważne, że po pomyślnym zakończeniu szkolenia, te zaczną się w marcu, kursanci mogą podjąć pracę - tłumaczył prezes Akademii Przedsiębiorczości Michał Zatorski.

Tagi do tego wpisu
Reklama