Dwie oferty na przebudowę budynków przy Leśnej. Obie droższe niż zakładano

Data publikacji: 08.02.2018 21:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.04.2017 Kielce. Ul. Leśna.  Dawny budynek UJK.

27.04.2017 Kielce. Ul. Leśna. Dawny budynek UJK.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na modernizację budynków przy ulicy Leśnej, w których ma się mieścić część wydziałów Urzędu Miasta w Kielcach. Obie propozycje okazały się droższe niż zakładał kosztorys inwestorski.

Urzędnicy szacowali, że remont piwnic i przygotowanie ich na potrzeby archiwum będzie kosztowało 2 miliony złotych. Tymczasem tańsza oferta złożona przez firmę Chmura z Nowin wykonującą usługi budowlane opiewa na kwotę 2 milionów 360 tysięcy złotych. Druga firma Furmanek Renewal z Daleszyc wyceniła swoje usługi na ponad 3 miliony 100 tysięcy.  

Jak zapowiedział Bernard Oziębły, dyrektor wydziału inwestycji w kieleckim ratuszu będzie rekomendował prezydentowi, aby w budżecie wygospodarować dodatkowe pieniądze, aby móc rozstrzygnąć przetarg. Wcześniej urzędnicy przeanalizują, czy oferty spełniają wszystkie formalne warunki. Zdaniem dyrektora, biorąc pod uwagę sytuację na rynku budowlanym, tańsza oferta nie jest rażąco za droga.

Jak informowaliśmy, urzędnicy zdecydowali się podzielić zamówienie na dwie części, ponieważ w poprzednich przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. W pierwszym etapie chodzi o wyremontowanie piwnic i przystosowanie ich na potrzeby archiwum dla wydziału komunikacji. Oprócz tego w ramach inwestycji ocieplone zostaną fundamenty budynku i przygotowane instalacje wewnętrzne. Realizacja planów ma zająć około czterech miesięcy od podpisania umowy.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wyremontowana główna część budynku. Chodzi o przygotowanie biura obsługi interesanta. W budynku mają powstać hale operacyjne z poczekalnią oraz kabinami, w których interesanci będą obsługiwani. Na drugim piętrze powstanie sala konferencyjna. W budynku będzie także mały sklepik. Jedno z pomieszczeń zostanie przeznaczone na potrzeby straży miejskiej.

Reklama