Dafi Społem wygrywa mecz o "sześć punktów"

Data publikacji: 10.02.2018 17:28
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Mecz Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz

Mecz Dafi Społem Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz
Kielce. 10.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W 20. kolejce PlusLigi siatkarzy Dafi Społem Kielce pokonało w Hali Legionów Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22).

- Bardzo dobry mecz w wykonaniu nas wszystkich. Można powiedzieć, że wygrywamy za „sześć” punktów, biorąc pod uwagę sytuację w tabeli. Każdy element funkcjonował dobrze i to przełożyło się na wynik. Na razie się cieszymy, ale od poniedziałku już skupiamy się na kolejnym rywalu, którym będzie ONICO Warszawa – powiedział MVP tego spotkania, przyjmujący kieleckiego zespołu Jakub Wachnik.

- W końcu udało nam się wygrać za trzy punkty i to jeszcze z rywalem, który jest bezpośrednio przed nami w tabeli. Udało się zbliżyć do Łuczniczki i teraz musimy zrobić wszystko, by na koniec rundy zasadniczej być przed nimi – stwierdził atakujący Dafi Społem Michał Superlak.

- Zupełnie nie wiem co się stało. Narobiliśmy takich głupot, że się w głowie nie mieści. W pierwszym secie prowadziliśmy 17:10 i trzeba było go skończyć do 15, a my podajemy kielczanom rękę i o mały włos nie przegraliśmy. Niestety przełożyło się to na kolejne partie. Oni grali coraz lepiej, my coraz słabiej. Jak nie idzie to trzeba wyciągnąć to co najlepiej potrafimy, a dziś tego zabrakło – podsumował trener Łuczniczki Jakub Bednaruk.

Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 25:22)

Dafi Społem Kielce: Tomislav Dokic, Maksim Morozow, Maciej Pawliński, Przemysław Stępień, Mariusz Schamlewski, Jakub Wachnik - Mateusz Czunkiewicz (libero) – Michał Superlak, Piotr Adamski.

Łuczniczka Bydgoszcz: Bartosz Filipiak, Metodi Ananiew, Michał Szalacha, Eduardo Goas, Jewgienij Gorczaniuk, Mateusz Sacharewicz - Adam Kowalski (libero) – Krzysztof Bieńkowski, Kacper Bobrowski, Paweł Gryc, Wojciech Jurkiewicz.

Reklama