Inspiruje się twórczością Beksińskiego. Obrazy Jacka Szynkarczuka w Wieży Sztuki

Data publikacji: 11.02.2018 09:13
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Wernisaż wystawy obrazów Jacka Szynkarczuka. Na zdjęciu: Jacek Szynkarczuk

Wernisaż wystawy obrazów Jacka Szynkarczuka. Na zdjęciu: Jacek Szynkarczuk
Kielce. 10.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W jego obrazach można dostrzec inspirację twórczością Zdzisława Beksińskiego. Jednak, jak sam mówi, swoim malarstwem chce wywoływać pozytywne emocje. Jacek Szynkarczuk prezentuje swoje obrazy w kieleckiej Galerii Wieża Sztuki.

Artysta tworzy w nurcie realizmu magicznego. Jego obrazy, malowane techniką olejną mają duży format. Pokazują świat, który skądś znamy, jednak magia z nich płynąca nie jest już tak znajoma. To swego rodzaju groza, która powoli i delikatnie coraz bardziej porywa widzów.

Jacek Szynkarczuk pokazuje na obrazach wiszące skały, latające przedmioty, a także - niekiedy, małą postać człowieka, co u twórców realizmu magicznego jest niezwykle rzadkie. Artysta podkreśla, że zawsze inspirowała go przestrzeń i natura. A dokładniej - jak mówi - niesamowita moc natury.

Jacek Szynkarczuk jest z wykształcenia rzeźbiarzem. Jednak z upływem czasu zaczął malować i obecnie nie wyobraża sobie, aby mogło się to zmienić. Goście Wieży Sztuki byli zachwyceni obrazami. Docenili nie tylko dobór kolorów i tematykę, ale również warsztat artysty.

Jacek Szynkarczuk urodził się w Zamościu. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2004 roku mieszka w Skawinie niedaleko Krakowa, gdzie również tworzy.
Wystawę można oglądać w Galerii Wieża Sztuki do 10 marca.

Tagi do tego wpisu
Reklama