Jak powstały kieleckie osiedla? Warsztaty w Muzeum Historii Kielc

Data publikacji: 18.02.2018 09:42 / Data aktualizacji: 18.02.2018 10:45
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.02.2018 Kielce. Muzeum Historii Kielc. Warsztaty tematyczne. Nad budowa makiety osiedla pracuje Marcin Rywacki z żoną Dominika i córkami Anastazją i Antonią

18.02.2018 Kielce. Muzeum Historii Kielc. Warsztaty tematyczne. Nad budowa makiety osiedla pracuje Marcin Rywacki z żoną Dominika i córkami Anastazją i Antonią
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Muzeum Historii Kielc odbyły się międzypokoleniowe warsztaty tematyczne. W zajęciach wzięło udział kilkoro dzieci wraz z opiekunami. Jak informuje Iwona Grabczak z placówki, zajęcia mają oswoić ich uczestników z historią miasta, tak żeby poprzez różnego rodzaju warsztaty przybliżyć zmiany, które zachodziły w Kielcach. Jak dodaje, dzisiejsze spotkanie było poświęcone architekturze kieleckich osiedli, powstających w latach '70 i '80 ubiegłego wieku.

- Mówiliśmy o tym jak wyglądało wtedy życie w tych budynkach. Ponadto najmłodsi przygotowali ciekawe prace pokazujące wieżowce i pierwsze blokowiska - powiedziała.  

W warsztatach wziął udział m. in. Marcin Rywacki z córkami Anastazją i Antonią. Jak mówili, takie zajęcia pozwalają w rodzinnym gronie spędzić wolny dzień. - Zawsze to coś innego, ciekawego. Pamiętam te blokowiska i osiedla. Budowane od KSM-u, Świętokrzyskie, Uroczysko czy Ślichowice. Pamiętam jak jeździłem z rodzicami i się przyglądałem pracom budowlanym  - mówił pan Marcin.

Rodzinne poranki to nowy pomysł muzeum. W jedną niedzielę każdego miesiąca, w placówce odbywają się różnego rodzaju warsztaty tematyczne. Spotkania mają na celu wymianę doświadczeń między pokoleniami. Szczegółowy program rodzinnych poranków w Muzeum Historii Kielc dostępny jest na stronie internetowej placówki.

Reklama