Brakuje pieniędzy na ważne inwestycje. Radni zwołują nadzwyczajną sesję

Data publikacji: 19.02.2018 11:32 / Data aktualizacji: 20.02.2018 07:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budynek po Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej

Budynek po Uniwersytecie Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej
Kielce. 02.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dzisiaj w Kielcach odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta. Posiedzenie zostało zwołane ze względu na konieczności zmian w budżecie. Chodzi o przesunięcie pieniędzy na realizacje trzech inwestycji.

Jak się okazało złożone w przetargu oferty są droższe niż pierwotnie zakładano w budżecie. To m.in. modernizacja budynku przy ulicy Leśnej, gdzie mieścić się ma część wydziałów urzędu miasta.

Jak informowaliśmy, w przetargu zakładającym przebudowę gmachu wzięły udział dwie firmy. Obie złożone oferty okazały się droższe niż zakładano. Brakująca kwota to około pół miliona złotych. Dariusz Kozak, przewodniczący kieleckiej rady miasta, przyznaje, że urzędnikom zależy na szybkim podpisaniu umowy na przebudowę budynku.

Dla miasta ważne są także dwie kolejne inwestycje, na które także brakuje pieniędzy. Ponad 400 tysięcy złotych potrzebne jest, aby rozstrzygnąć przetarg na modernizację Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Szymanowskiego 5, a także 200 tysięcy złotych na budowę wodociągu przy ul. Piekoszowskiej.

Do końca miesiąca ma zostać z kolei ogłoszony nowy przetarg na modernizację dworca PKS. Jak informowaliśmy, dotychczasowe oferty dwukrotnie przewyższyły zakładany na ten cel budżet. Miasto miało zarezerwowane na ten cel 40 milionów złotych.

Z kolei w przypadku Centrum Kształcenia Praktycznego firma, która wygrała przetarg nie podpisała umowy na wykonanie prac tłumacząc, że złożyła ofertę z rażąco niską ceną. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Nadzwyczajna sesja rady miasta rozpocznie się dzisiaj (wtorek) o godzinie 14.

Reklama