Fizjoterapeuta Dafi Społem Kielce autorem książki

Data publikacji: 20.02.2018 15:37
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Dawid Gadula, fizjoterapeuta Dafi Społem Kielce

Dawid Gadula, fizjoterapeuta Dafi Społem Kielce
Fot. Dafi Społem Kielce

„Fundamenty mistrza. Profesjonalne przygotowanie motorycznie w siatkówce” - to tytuł książki napisanej przez trenera przygotowania motorycznego i fizjoterapeutę pracującego w Dafi Społem Kielce oraz w młodzieżowej Reprezentacji Polski Dawida Gadulę

- Napisanie książki zajęło mi siedem miesięcy. Informacji w niej zawartych nie znajdziemy nigdzie w Internecie, a już na pewno nie w języku polskim. Swoją wiedzę nabytą podczas pracy ze sportowcami postanowiłem streścić w książce – mówi autor.

Publikacja zawiera niespełna 400 stron praktycznej wiedzy o kształtowaniu fizyczności, przekazanej w zrozumiały i przejrzysty sposób oraz blisko 100 zdjęć wraz z instruktażem, które przedstawiają jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Adresowana jest przede wszystkim do półzawodowców, amatorów oraz trenerów siatkarskich. Pozwala zmaksymalizować efekty pracy, minimalizując ryzyko urazów.

W książce można znaleźć gotowe plany treningowe i schemat prawidłowej rozgrzewki oraz spostrzeżenia, na co zwracać szczególną uwagę oraz jak uchronić się od najczęstszych urazów i kontuzji.

„Fundamenty mistrza. Profesjonalne przygotowanie motorycznie w siatkówce” - książka Dawida GaduliFot. archiwum własne

Treść książki została poparta przede wszystkim rzetelnymi badaniami dotyczącymi rozwoju motorycznego oraz wiedzą i doświadczeniem w pracy z zawodowymi siatkarzami.

- Podczas pisania należało posiłkować się sprawdzoną wiedzą, czyli wynikami badań zawodników. Badania prowadzone były pod kątem treningów – jak wpływa dany rodzaj treningu, czy nawet same ćwiczenia na kondycję fizyczną zawodników i ich zdolności motoryczne. Zrozumienie tych badań bardzo mocno pomaga w pracy z wszystkimi sportowcami, od amatorów po zawodowców – podkreśla Dawid Gadula.

Swoją opinią dotyczącą rangi odpowiedniego przygotowania fizycznego podzielili się m.in. znakomici siatkarze: Wilfredo León, Aleksandar Atanasijević, Joandry Leal, a także były trener kieleckiego zespołu Sinan Tanik.

W maju ubiegłego roku ukazała się na rynku pierwsza książka Dawida Gaduli „Bądź fit po 40” , zawierająca porady dla dojrzałych osób, które chcą zmienić swój styl życia.

Reklama