W Piekoszowie powstanie klub seniora

Data publikacji: 21.02.2018 11:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Klub Seniora w Skarżysku-Kamiennej

Klub Seniora w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 09.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Będzie się mieścił w budynku centrum kultury. Placówka przeznaczona będzie dla około 20 osób. Jak przyznaje Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa, dotychczas w gminie nie było miejsca, w którym seniorzy mogliby się spotykać i integrować.

- W naszej gminie działają koła gospodyń wiejskich, organizowane są również spotkania dla seniorów, jednak do tej pory osoby starsze nie miały swojego miejsca na organizowanie spotkań. Dlatego wystąpiłem do urzędu wojewódzkiego w Kielcach o przyznanie dotacji na dofinansowanie pomieszczeń na potrzeby takiego klubu - mówi Zbigniew Piątek.

Jak dodaje, w klubie starsze osoby będą mogły w sposób aktywny spędzać czas. W planach jest także organizacja wycieczek krajoznawczych.

- Na potrzeby klubu mamy już wybrane pomieszczenia. Tam odbywać się będą zajęcia integracyjne i aktywizujące osoby starsze, takie jak gimnastyka, czy zajęcia z elementami rehabilitacji. Będę również chciał, by w klubie zatrudnieni zostali animatorzy, którzy pokazywaliby seniorom, jak atrakcyjnie można spędzić wolny czas - mówi Zbigniew Piątek.

Adaptacja pomieszczeń na potrzeby klubu seniora kosztować będzie około 150 tysięcy, z czego połowa pochodzi z dotacji rządowej. Klub ma być otwarty jeszcze w tym roku.

Reklama