Najbogatszy człowiek w Polsce mieszka pod Kielcami

Data publikacji: 22.02.2018 11:04
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Sołowow

Michał Sołowow
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Kielecki biznesmen Michał Sołowow jest najzamożniejszym człowiekiem w Polsce. Tak wynika z listy 100 najbogatszych Polaków, opublikowanej przez gospodarczy miesięcznik "Forbes". Według wydawnictwa Sołowow dysponuje majątkiem wartym 11 mld 410 mln złotych.

Właściciel m.in. spółek: Synthos, Rovese, Barlinek i Komfort zajął wprawdzie drugie miejsce w rankingu za rodzeństwem Kulczyków, ale ich majątek wart prawie 14 miliardów złotych jest dzielony na dwie osoby - Dominikę i Sebastiana. Kielczanin wyprzedza w zestawieniu o prawie miliard złotych Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. Cyfrowego Polsatu.

Michał Sołowow znalazł się w ścisłej czołówce rankingu już po raz kolejny, mimo, że według "Forbesa", w ciągu ostatniego roku jego majątek skurczył się o 3,42 procent. Zgromadzony majątek pozwala mu również na umieszczenia na liście tysiąca najbogatszych ludzi na świecie. Na globalnej liście "Forbes" kielczanin z majątkiem 3 mld 300 mln dolarów znalazł się na 712. miejscu.

52. miejsce na liście najbogatszych zajął kolejny kielczanin - Krzysztof Klicki. Majątek właściciela firmy Kolporter szacowany jest na 820 milionów złotych.

Reklama