„Alarm!” w TVP1. Cała Polska dowie się o problemach szpitala w Opatowie

Data publikacji: 26.02.2018 08:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Widzowie Telewizyjnej „Jedynki” dowiedzą się o problemach szpitala w Opatowie. W dzisiejszej ramówce Programu 1 Telewizji Polskiej zadebiutuje program „Alarm!”. Piętnastominutowy magazyn reporterski będzie przedstawiał dziennikarskie interwencje, śledztwa i opowieści o realnych problemach Polski i Polaków. W pierwszym odcinku magazynu zostanie wyemitowany program o sytuacji szpitala powiatowego w Opatowie zrealizowany przez zespół TVP 3 Kielce.

Zdaniem Przemysława Predygiera, dyrektora TVP3 Kielce program „Alarm!” to podwójny debiut telewizyjny, ponieważ oprócz premiery antenowej magazynu zadebiutuje w nim reporterka TVP3 Kielce Karolina Ziewiecka.

- Intencją prezesa Jacka Kurskiego było zaproszenie do współpracy dziennikarzy i reporterów ze wszystkich ośrodków regionalnych. Myślę, że po tym debiucie kolejni współpracownicy i dziennikarze TVP3 zaprezentują ciekawe tematy i będziemy mogli je obejrzeć na antenie ogólnopolskiej. Ponadto godzina emisji programu „Alarm!” to tak zwany prime time, dlatego możemy liczyć na wysoką oglądalność - podkreśla.

Jak mówi Karolina Ziewiecka, autorka premierowego materiału w programie „Alarm!”, widzowie „Jedynki” dowiedzą się o trudnej sytuacji opatowskiej lecznicy, o której media lokalne informują od dłuższego czasu.

- Ostatnie informacje, które do nas dotarły to te o planowym zwolnieniu przez dzierżawcę szpitala wszystkich pracowników i możliwym wygaszeniu lecznicy. W materiale staramy się znaleźć odpowiedź między innymi na pytanie, dlaczego doszło do takiej sytuacji oraz czy można było wcześniej jej zapobiec - dodaje.

Zdaniem Karoliny Ziewieckiej, w związku z emisją na ogólnopolskiej antenie TVP proces realizacji materiału, różnił się od materiałów newsowych przygotowywanych na co dzień. Konieczne było między innymi odpowiednie przygotowanie sprzętowe oraz wydłużony okres zdjęciowy.

Program „Alarm!” na antenie TVP1 będzie transmitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 20.15.

Reklama