Papier do niebieskiego. Piąty pojemnik do segregacji śmieci

Data publikacji: 26.02.2018 17:41
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pojemniki do segregacji śmieci

Pojemniki do segregacji śmieci
Fot. ENERIS

Od 1 marca w Kielcach zacznie obowiązywać segregacja dodatkowej frakcji odpadów. W altanach śmietnikowych ustawione zostaną niebieskie pojemniki na papier. Worki tego samego koloru otrzymają również mieszkańcy domów jednorodzinnych. Taki obowiązek narzuca obowiązujące od lipca ubiegłego roku rozporządzenie Ministra Środowiska dotyczące ujednolicenia segregacji odpadów w całym kraju.

Resort wprowadził również pięcioletni okres przejściowy ze względu na konieczność wygaszenia umów z firmami odbierającymi odpady. W Kielcach nadal będzie to robić konsorcjum firm Eneris oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

Marta Czerwińska z biura prasowego firmy Eneris poinformowała, że na początek worki otrzymają mieszkańcy domów jednorodzinnych. Ich dostarczanie wraz z harmonogramami trwa od kilku dni. Od czwartku rozpocznie się dostawianie pojemników do pozostałych mieszkańców.

Ewelina Nartowska z Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem w ratuszu poinformowała, że firma Eneris ma czas do końca marca na dostarczenie dodatkowych pojemników do wszystkich mieszkańców miasta. W Kielcach nastąpiła również zamiana worków na pojemniki w przypadku firm. Termin ich dostarczenia jest identyczny.

Nie zmienią się ceny za odbiór odpadów. Nadal w Kielcach będzie to 9 złotych i 50 groszy za śmieci posegregowane i 12 złotych za niesegregowane.

W stolicy województwa świętokrzyskiego śmieci będą segregowane do pięciu pojemników. Czarny jest przeznaczony na odpady zmieszane, brązowy na biodegradowalne, zielony na szkło, niebieski na papier oraz żółty na plastik i metal.

Reklama