Dyrektor szpitala na Czarnowie: premie tak, ale nie dla wszystkich

Data publikacji: 26.02.2018 18:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban.

14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przyznawanie premii za wykonaną pracę, a nie automatycznie, jak to było dotychczas, rozważa dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Andrzej Domański, dyrektor lecznicy na Czarnowie wypowiedział układ zbiorowy dotyczący przyznawania premii. Tłumaczy, że dokument stworzony był wiele lat temu i znacząco odstaje od obecnych realiów.

- Układ zbiorowy w szpitalu wojewódzkim jest dokumentem, który został uzgodniony 20 lat temu. Od tego czasy wiele się zmieniło, zmieniały się przepisy. W służbie zdrowia zmieniano je w sposób zasadniczy. Zaproponowałem siedmiu związkom zawodowym działającym w szpitalu, by układ zbiorowy w części dotyczącej premiowania pracowników zmienić - mówi Andrzej Domański. 

Dotychczas każdy z pracowników miał przyznawaną premię od 10 do 30%. Natomiast, jak mówi dyrektor, po zmianie w układzie zbiorowym pracownicy będą mieli przyznawane premie od zera do maksymalnie 30%. Oznacza to, że niektórzy pracownicy mogą tego dodatku w ogóle nie otrzymać.
- Wymogi, jakie stawia nowy rozdział przepisów mówiący o funkcjonowaniu szpitala w sieci nie przystają do zapisu, który jest w obecnym układzie zbiorowym. By otrzymać premię trzeba się w pracy wykazać. Natomiast stary przepis mówi, że każdemu się ona należy. Dyrekcja chce wypłacać premie, ale nie na zasadzie, że się należy, tylko za pracę - mówi Andrzej Domański.

Nowe zasady przyznawania premii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach mają zacząć obowiązywać od maja tego roku.

Reklama