Kubuś zaprasza amatorów. Można wystawić własny spektakl

Data publikacji: 28.02.2018 11:04
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
09.06.2017 Kielce.

09.06.2017 Kielce."Uwaga! Dzieci na scenie!".
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Amatorskie grupy teatralne z regionu świętokrzyskiego mogą zgłaszać się do drugiej edycji Przeglądu Spektakli „Uwaga! Dzieci na scenie”.

Koordynatorka projektu Hanna Świętnicka podkreśla, że ideą tego przedsięwzięcia jest możliwość występu dzieci na deskach profesjonalnego teatru.

- Najmłodsi zwykle zasiadają na widowni, a biorąc udział w przeglądzie, mogą zobaczyć jak to jest być z drugiej strony - dodaje.

Zainteresowane grupy powinny do 23 marca przesłać do Teatru Lalki i Aktora Kubuś wypełnioną kartę zgłoszenia, a także nagranie próby lub całego spektaklu. Później komisja złożona z pracowników teatru wyłoni zespoły, które przejdą do finału i zaprezentują swoje spektakle na scenie w dwóch kategoriach - przedszkolnej oraz szkolnej. Hanna Świętnicka podkreśla, że komisja oceniając występy będzie brała pod uwagę przede wszystkim temat i zaangażowanie.

W spektaklu nie może uczestniczyć więcej niż 20 osób. Nie może też być on dłuższy niż pół godziny - łącznie z montażem i demontażem dekoracji. Organizatorzy nie narzucają uczestnikom tematyki. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowy dyplom, natomiast  główną nagrodą będzie ponowny występ na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” - z możliwością zaproszenia swoich bliskich, a także konsultacja z reżyserem i warsztaty.

W tym roku organizatorzy chcą ograniczyć przedsięwzięcie do jednego dnia. Finał przeglądu odbędzie się 16 kwietnia.

Reklama