Pielęgniarki rozmawiały z dyrektorem nt. premii, ale szczegółów nie chcą zdradzać

Data publikacji: 28.02.2018 14:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban.

14.03.2016 Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony. Brama wjazdowa. Szlaban.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pielęgniarki i położne z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach spotkały się dziś z dyrektorem lecznicy. Jak informowaliśmy, nie zgadzają się z decyzją Andrzeja Domańskiego, który wypowiedział układ zbiorowy dotyczący przyznawania premii. Dotychczas każdy z pracowników miał przyznawaną premię od 10 do 30%. Natomiast po zmianie w układzie zbiorowym, dyrektor mógłby nie przyznać dodatku.

Jak mówił kilka dni temu dyrektor Andrzej Domański, premia do wynagrodzenia jest formą nagrody i nie powinna być przyznawana z automatu.

Dziś, po spotkaniu z dyrektorem, pielęgniarki nie chciały mówić, czy uda się osiągnąć porozumienie. Jak powiedziała Alicja Drezno, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, personel powiedział dyrekcji czego oczekuje, ale o szczegółach tego spotkania nie chcą mówić mediom. - Mam nadzieję, że na najbliższym spotkaniu wypracujemy wspólne stanowisko dotyczące wypłacania premii dla pracowników. Będzie regulamin mówiący o tym, w jakich sytuacjach premia jest wypłacana, kiedy nie będzie przyznawana. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować takie stanowisko, które usatysfakcjonuje obie strony – dodaje Alicja Drezno.

Także Anna Mazur–Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie nie chciała powiedzieć, czy i jakie ustalenia zapadły podczas dzisiejszego spotkania. - Mamy nadzieję, że ten dialog ze związkami zawodowymi zakończą się podpisaniem porozumienia i dla dobra pracowników i dla dobra pacjentów. Dziś te rozmowy przebiegały w pokojowej atmosferze, w dobrym klimacie, ale o szczegółach rozmów na razie nie chcemy mówić – dodała Anna Mazur – Kałuża.  Kolejne spotkanie dyrekcji szpitala z pielęgniarkami zaplanowano na 8 marca.

Reklama