Czarne chmury znów nad starostą opatowskim. Zawiadomienie złożył dzierżawca szpitala

Data publikacji: 28.02.2018 15:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Starostwo powiatowe

Opatów. Starostwo powiatowe
Fot. TVP3 Kielce

Prokuratura Rejonowa w Opatowie zajmie się sprawą podejrzenia popełnienia przestępstwa przez starostę opatowskiego i jego zastępcę. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła spółka Centrum Dializa, dzierżawiąca szpital powiatowy. Witold Jajszczok, rzecznik spółki nie chciał udzielić informacji co zawiera wniosek. Poinformował jedynie, że chodzi o relacje łączące obie instytucje.

Sprawa wpłynęła do Prokuratury Okręgowej w Kielcach w ubiegłym tygodniu. Daniel Prokopowicz, rzecznik instytucji informuje, że prokurator podjął decyzję, iż sprawa, według właściwości miejsca, trafi do Opatowa. Wkrótce zostaną tam przesłane akta.

Przypomnijmy, to nie jedyna sprawa związana z powiatowymi urzędnikami i szpitalem. Śledczy z Kielc badają, czy pracownicy starostwa nie przekroczyli uprawnień przy kilku przetargach. Prokuratura Okręgowa w Kielcach sprawdza także, czy w miejscowej lecznicy dochodziło do nieprawidłowości. Postępowanie jest obszerne, obejmuje m.in. kilka przypadków zgonów. 

Z kolei, starosta opatowski, 19 marca stanie przed sądem II instancji, w związku z oskarżeniem o ujawnienie danych wrażliwych nieżyjącej pacjentki szpitala. W grudniu został przez Sąd Rejonowy w Opatowie uniewinniony od tego zarzutu, ale z wyrokiem nie zgodziła się prokuratura, dlatego złożyła apelację. Staroście grożą 3 lata więzienia.

Reklama