Konflikt o pierwszą klasę w szkole w Węchadłowie pokaże telewizyjna "Jedynka"

Data publikacji: 01.03.2018 10:38
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Protest mieszkańców Węchadłowa, którzy chcą, aby w tamtejszej szkole był prowadzony nabór do klas pierwszych

Protest mieszkańców Węchadłowa, którzy chcą, aby w tamtejszej szkole był prowadzony nabór do klas pierwszych
Węchadłów. 31.01.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Konflikt między mieszkańcami Węchadłowa, a radnymi gminy Michałów, którzy nie wyrażają zgody na nabór do klas pierwszych w węchadłowskiej szkole będzie kolejnym tematem z regionu poruszonym w programie interwencyjnym "Alarm!", emitowanym od poniedziałku na antenie TVP 1.

O sprawie informowaliśmy m. in. w programie Radia Kielce "Interwencja”. Mieszkańcy  Węchadłowa chcą, by w wygaszanym gimnazjum po wakacjach ruszyły oddziały klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zebrali w tym celu deklaracje od rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci do placówki. Radni gminy Michałów są jednak temu przeciwni i podjęli decyzję, że nabór będzie mógł być prowadzony, ale dopiero od 2019 roku, co zdaniem mieszkańców może doprowadzić do zamknięcia szkoły.

Monika Sroka, przedstawicielka protestujących podkreśla, że mieszkańcy i rodzice nie zaprzestaną walki o ratowanie placówki, która ich zdaniem, jako najlepiej wyposażony i najbardziej nowoczesny obiekt w całej gminie powinna funkcjonować dalej. Mieszkańcy pojawią się po raz kolejny w tej sprawie na jutrzejszej sesji rady gminy, w trakcie której, choć sprawy szkoły w Węchadłowie nie będzie w porządku obrad, będą chcieli jeszcze raz poruszyć ten problem. - Nie zamierzamy ustąpić ze względu na nasze dzieci. W innych szkołach na terenie gminy w klasach pierwszych ma być po kilka dzieci. Zebraliśmy 10 deklaracji rodziców i nie rozumiemy dlaczego tylko my nie możemy posłać dzieci do szkoły, którą dla nich wybraliśmy - mówi Monika Sroka.    

Magazyn reporterski "Alarm!” zadebiutował na antenie telewizyjnej "Jedynki" w poniedziałek. W pierwszym odcinku poruszono m. in. sprawę trudnej sytuacji szpitala w Opatowie. Kolejna odsłona programu, z konfliktem w gminie Michałów w tle, już dziś o godzinie 20.15.  

Reklama