Przedszkolaki prezentowały kreacje z plastiku i makulatury

Data publikacji: 01.03.2018 15:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Dzieci z kieleckich przedszkoli prezentowały kreacje zrobione z ekologicznych surowców wtórnych

Kielce. Dzieci z kieleckich przedszkoli prezentowały kreacje zrobione z ekologicznych surowców wtórnych
Kielce. 01.03.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Nakrętki do butelek świetnie wyglądają jako korale, a plastikowa wytłaczanka do jajek może pełnić rolę diademu. W Samorządowym Przedszkolu nr 39 w Kielcach odbył się nietypowy pokaz mody. Dzieci z kieleckich przedszkoli prezentowały kreacje zrobione z ekologicznych surowców wtórnych. Było dużo papieru, plastikowych nakrętek i kubków.

Sylwester i Zosia z Samorządowego Przedszkola nr 25 oraz Agatka z Samorządowego Przedszkola nr 13 świetnie się czuli w roli modeli i opowiadali o swoich strojach. Zosia miała sukienkę z worka na śmieci oraz korale z nakrętek. Podobne nosiła Agatka, która dodatkowo miała pas zrobiony z plastikowych kubków. Plastik dominował też w stroju Sylwka, który chciał pokazać, jak wygląda robot.

Kielce. Dzieci z kieleckich przedszkoli prezentowały kreacje zrobione z ekologicznych surowców wtórnychKielce. 01.03.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Renata Jabłońska z Przedszkola nr 39 mówi, że celem konkursu jest nauczenie dzieci jak ważne jest segregowanie odpadów i ochrona środowiska.

Żaneta Szczepaniak, dyrektor placówki, wyjaśnia, że dzisiejszy pokaz mody związany jest z rozstrzygnięciem międzyszkolnego konkursu „Eko-Maniacy”.

- Moda jest nieodłącznym składnikiem misji naszego przedszkola, czyli „Dama i dżentelmen XXI wieku””. Oprócz pięknej elegancji chcemy nauczyć dzieci dbania o przyrodę. Zależy nam na kształtowaniu pozytywnych cech u każdego przedszkolaka - mówi Żaneta Szczepaniak.

W sumie jurorzy musieli ocenić dziś ponad 30 kreacji przygotowanych przez 19 przedszkoli. Każdy przedszkolak otrzymał nagrodę. Żaneta Szczepaniak nie ukrywa, że chce, by pokaz ekologicznej mody stał się wydarzeniem organizowanym regularnie w przedszkolu nr 39.

Tagi do tego wpisu
Reklama