Polska myśl technologiczna - konferencja z udziałem premiera Morawieckiego i posła Tarczyńskiego

Data publikacji: 02.03.2018 09:12
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dominik Tarczyński - poseł PiS

Dominik Tarczyński - poseł PiS
Kielce. 31.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pokaz możliwości i potencjału Polski, wpisujący się w Plan Rozwoju, premiera Mateusza Morawieckiego - tak świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości- Dominik Tarczyński ocenił konferencję „Niepodległość Cyfrowa. Polska myśl technologiczna, od pomysłu do sukcesu” odbywającą się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- To sympozjum pokazało nam, w jaki sposób młodzi przedsiębiorcy, wynalazcy, ludzie którzy są zdolni i pełni kreatywności mogą nam pomoc w rozwoju i budowaniu gospodarki. Była to również okazja do zaprezentowania tego, jak polska myśl technologiczna może przełożyć się na świat - dodał.

Jak podkreślił parlamentarzysta, tytuł konferencji „Niepodległość Cyfrowa” również nie był przypadkowy. - Obecnie coraz częściej do prowadzenia wojny nie używa się czołgów. Oczywiście są one obecne, ale główną bronią jest dostęp do informacji, lub dezinformacja. Dlatego niepodległość cyfrowa jest niezwykle istotna, ze względu na to w jakich czasach żyjemy. W swoim wystąpieniu wspominałem o tym, że każde państwo, które chce zadbać o swoje bezpieczeństwo musi zadbać o dostęp do rzetelnych i prawdziwych informacji w praktyce. W dwudziestym pierwszym wieku, w roku stulecia niepodległości jest to dla nas naturalny kierunek rozwoju - dodaje.

Wśród gości i prelegentów  toruńskiego sympozjum byli między innymi premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, oraz minister Marek Suski i minister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Reklama