Starosta mówi, że szpital działa świetnie i… wnioskuje o kolejną kontrolę

Data publikacji: 02.03.2018 11:16
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital w Opatowie

Szpital w Opatowie
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną kontrolę w szpitalu powiatowym w Opatowie. Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, o jej przeprowadzenie wnioskował starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, po inspekcjach, prowadzonych przez urzędników starostwa. Samorządowiec złożył w funduszu pisma, w których wskazuje na nieprawidłowości, związane z brakiem personelu, wymaganego w umowie z NFZ.

– Postępowanie kontrolne zakończy się za kilka dni. Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy potwierdzamy nieprawidłowości, o których informował nas starosta opatowski – mówi Małgorzata Kiebzak.

Witold Jajszczok, rzecznik spółki Centrum Dializa uważa, że w tym, co robi i mówi starosta, razi brak logiki. Odnosi się do wypowiedzi włodarza powiatu z ubiegłego tygodnia na temat sytuacji szpitala.

– W mediach, starosta ogłasza, że szpital świetnie działa, chorzy mają się dobrze, są niezagrożeni, otrzymują wszelką pomoc. Nie bardzo rozumiemy w takim razie, na jakiej podstawie pan starosta nalicza kary dla szpitala. Poczekajmy na wyniki kontroli – mówi rzecznik Centrum Dializa.

Starosta Bogusław Włodarczyk informował w ubiegłym tygodniu, że po kontrolach przeprowadzonych przez starostwo, komplet dokumentów został złożony także do Prokuratury Rejonowej w Opatowie. Jak powiedział, ma ona ocenić czy następuje w szpitalu zagrożenie dla pacjentów.

Nieoficjalnie wiadomo, że urzędnicy NFZ nie odnotowali na razie rażących uchybień ze strony spółki dzierżawiącej szpital w Opatowie. To już druga kontrola tej lecznicy od początku roku.

Reklama