Green Velo nominowane w konkursie "Trasa rowerowa roku"

Data publikacji: 02.03.2018 15:20
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.11.2015 Kielce. Odbiór techniczny ścieżki Green Velo

30.11.2015 Kielce. Odbiór techniczny ścieżki Green Velo
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Na rozpoczętych dziś w holenderskim Utrechcie targach turystyki pieszej i rowerowej "Fiets & Wandelbeurs" ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu "Trasa rowerowa roku". Wśród nominowanych do nagrody po raz pierwszy znalazła się polska trasa rowerowa Green Velo.

Pozostali nominowani to: ViaRhona, przebiegająca przez Szwajcarię i Francję, Maasfietsroute we Francji, Belgii i Holandii oraz Kattegattleden w Szwecji. Wszystkie trasy podlegały inspekcji jurorów konkursu, którzy testowali je na różnych odcinkach przez dwa miesiące.

Jarosław Panek, wicedyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego ma nadzieję, że Green Velo, której 210 k5m znajduje się w województwie świętokrzyskim zostanie zauważona ze względu na walor świeżości i swoistej egzotyki.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo prezentuje się na 24-metrowym stoisku, a dodatkową atrakcją jest kapsuła 5D, mobilne kino z prezentacją filmu, dzięki któremu odwiedzający będą mogli odbyć wirtualną podróż do wszystkich regionów Polski Wschodniej. Odwiedzający targi będą mogli również podziwiać pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby, pięciokrotnego rekordzisty Guinnessa, który skacząc na rowerze zdobywa najwyższe budynki na świecie. Jak mówi Jarosław Panek, obserwuje się wzrastające zainteresowanie Holendrów wakacjami rowerowymi w Polsce, stąd tam nasza obecność.

Targi Turystyki Pieszej i Rowerowej, to najważniejsza tego typu impreza w Beneluksie. W ubiegłym roku prezentowało się tam 500 wystawców, a odwiedziło je 20 tysięcy osób. 

Reklama