Ich kartka wielkanocna trafiła do królowej, teraz do Japonii wyślą udekorowane jajka

Data publikacji: 03.03.2018 08:58 / Data aktualizacji: 03.03.2018 15:30
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Warsztaty w klimacie wielkanocnym w szkole Studia Językowego Funky English

Warsztaty w klimacie wielkanocnym w szkole Studia Językowego Funky English
Kielce. 03.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kielecka szkoła językowa zorganizowała warsztaty w klimacie wielkanocnym. Jest to projekt międzynarodowy, którego celem jest pokazanie dzieciom różnorodności kulturowej oraz jak wygląda komunikowanie się w języku angielskim z rówieśnikami zza granicy. Najmłodsi uczniowie robili jajka z papieru i własnoręcznie je dekorowali.

Kamila Karczewska właścicielka Studia Językowego Funky English powiedziała, że zajęcia mają pokazać uczniom, że język angielski to nie tylko jego nauka w szkole, ale służy on także do komunikowania się. Jajka zostaną wysłane do szkół partnerskich m.in. w Japonii, we Francji, Rosji, czy Czechach. Podobne warsztaty zostaną zorganizowane także w tych krajach. Oprócz ozdób na jajkach, znajdzie się również informacja o uczniach, szkole i Kielcach. Po ich wysłaniu za granicę uczniowie będą oczekiwać na odpowiedź z miast, do których wysłali ozdoby wielkanocne.

To nie pierwsza, ciekawa inicjatywa uczniów tej szkoły. W ubiegłym roku dzieci w wieku od 5 do 10 lat wysłały kartkę wielkanocną do królowej brytyjskiej Elżbiety II. Po pewnym czasie przyszła odpowiedź z Pałacu Buckingham, w której napisano, że królowa dziękuje za życzenia i jest wdzięczna, że dzieci z Kielc pamiętały o niej i o jej rodzinie w tak ważnym czasie, jakim jest Wielkanoc.

Podobne wiadomości
Reklama