Przejazdy kolejowe pod okiem policji

Data publikacji: 05.03.2018 10:49
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rudki. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym

Rudki. Zderzenie pociągu z samochodem osobowym
Rudki. 05.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przeprowadzą dziś działania „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Jak informuje nas Mariusz Bednarski, z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach - akcja ma na celu m.in. wskazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań na przejazdach kolejowych.

Na obszarze podległym Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach znajduje się 51 przejazdów kolejowych, na których rzadko dochodzi do zdarzeń. Jednak jeżeli już zaistnieją, są to zazwyczaj wypadki tragiczne w skutkach. Do jednego z nich doszło w styczniu, gdzie zginął 38-letni mieszkaniec Kielc.

Funkcjonariusze przypominają, że na przejazdach kolejowych należy zachować ostrożność, nie wolno wjeżdżać na torowisko, jeżeli pojazd jadący przed nami nie opuścił przejazdu, przed wjazdem należy upewnić się czy jest wystarczająco dużo miejsca, by móc bezpiecznie kontynuować jazdę. Zabronione jest objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone.

Tagi do tego wpisu
Reklama