Kielczanin Filip Szołowski koordynatorem Pucharu Europy

Data publikacji: 06.03.2018 09:59
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
II Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna 2017

II Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna 2017
Fot.

Filip Szołowski został koordynatorem Polskiego Związku Triathlonu ds. Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, który 26 maja odbędzie się w Olsztynie. 33-letni kielczanin był w przeszłości wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Od kilku lat zajmuje się organizacją imprez triathlonowych.

Do Olsztyna przyjadą najlepsi polscy zawodnicy oraz silne ekipy zagraniczne. Zawody w stolicy Warmii i Mazur będą niezwykle ważne szczególnie dla "biało-czerwonych". Koordynator szkolenia kadry narodowej Polskiego Związku Triathlonu Hiszpan Juan Rodriguez Biehn wybierze zawodniczki i zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj na kolejnych imprezach międzynarodowych i tym samym będą walczyć o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

- Europejska Unia Triathlonu zaakceptowała przygotowaną przez nas dokumentację wraz z trasami, które będą mieli do pokonania najlepsi zawodnicy z naszego kontynentu. Jesteśmy także przygotowani do ugoszczenia ekip zagranicznych w Olsztynie, a co za tym idzie mamy zarezerwowane hotele, transfery z lotnisk, miejsca do treningu itp. Z pewnością dużym wyzwaniem będzie logistyka całych zawodów, ale mocno nad nią pracujemy i jesteśmy pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli - powiedział Filip Szołowski, były zawodnik Akweduktu Kielce.

Reklama