Mnóstwo atrakcji za pół ceny. Trwa akcja "Weekend za pół ceny"

Data publikacji: 10.03.2018 08:52
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Weekend za pół ceny - warsztaty w KPT

Weekend za pół ceny - warsztaty w KPT
Kielce. 10.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W całym kraju trwa akcja "Weekend za pół ceny". Placówki kulturalne, hotele i restauracje przygotowały dla odwiedzających atrakcyjne zniżki. W województwie świętokrzyskim udział w akcji zadeklarowało kilkanaście podmiotów.

Jedną z instytucji, które uczestniczą w weekendzie za pół ceny jest Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, gdzie do dyspozycji gości jest interaktywna wystawa z 28 stanowiskami do samodzielnego eksperymentowania. Ponadto, zorganizowano warsztaty literacko-lekarsko-plastyczne dla dzieci „Pierwsza pomoc Cecylki Knedelek” - informuje animator Joanna Krzyżanek. - Próbowaliśmy zastanowić się nad tym, czy w domu czyhają na nas niebezpieczeństwa. Rozmawialiśmy też o ciasteczkach, a na sam koniec wykonaliśmy ciasteczkowe wachlarze - mówi Joanna Krzyżanek.

W warsztatach razem z tatą Sebastianem wzięła udział Julia. Oboje podkreślali, że zniżki do instytucji kultury, to bardzo dobry pomysł. Zaznaczali, że można w aktywny sposób spędzić wolny czas.  - W KPT jesteśmy pierwszy raz i bardzo nam się podoba - dodali.

Wydarzenie jest organizowane przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu prezentację ofert oraz zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych, nie tylko w sezonie wakacyjnym. Według danych POT, w ubiegłym roku w akcji wzięło udział prawie 190 000 turystów, a ponad 1 000 partnerów zgłosiło swoje oferty.

Wykaz wszystkich dostępnych atrakcji w ramach kampanii "Weekend za pół ceny” dostępny jest na stronie: polskazobaczwiecej.pl.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama