Pieśniobranie w rocznicę odzyskania niepodległości

Data publikacji: 11.11.2012 00:47
Kategoria: Wiadomości z regionu

Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym po raz siedemnasty w Kielcach "Pieśniobraniu". Tym razem spotkanie odbyło się na dziedzińcu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym. Wokalistów - amatorów wspomagało kilka chórów i zespołów: Fermata, Antidotum i Con Passione, a także Kantylena, Lubrzanki i Wrzosy oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak powiedziała dyrygent chórów dr Ewa Robak, impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a dziś pół tysiąca śpiewników rozeszło się jak ciepłe bułeczki.

Pieśniobranie rozpoczęło się od rozpalenia na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego ogniska i zaśpiewania starej harcerskiej piosenki "Płonie ognisko i szumią knieje". Następnie chór zaśpiewał m. in. "Marsz strzelców", "O mój rozmarynie" oraz jedną z najbardziej popularnych piosenek z okresu I wojny światowej "Przybyli ułani pod okienko".

Wśród osób, które po raz pierwszy wzięły udział w Pieśniobraniu były Oliwia, Julia i Zosia. Jak mówiły - to bardzo dobry sposób na uczczenie 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wyraz szacunku do historii naszego kraju.

Na zakończenie wspólnego śpiewania jego uczestnicy przeszli z pochodniami przed Pomnik Niepodległości przy dworcu PKP, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Organizatorami siedemnastego Pieśniobrania były: chór Fermata oraz Stowarzyszenie "A nam się chce!".

Kolejna taka impreza odbędzie się 16 grudnia.

Iwona Murawska

Reklama