Mecz o wszystko siatkarzy Dafi Społem

Data publikacji: 17.03.2018 10:10
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
07.03.2018 Kielce. 24 kolejka Plus Ligi. Mecz Dafi Społem Kielce - Espadon Szczecin. Tomislav Dokić, Maxim Morozow i Maciej pawliński

07.03.2018 Kielce. 24 kolejka Plus Ligi. Mecz Dafi Społem Kielce - Espadon Szczecin. Tomislav Dokić, Maxim Morozow i Maciej pawliński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drużyny zamykające tabelę spotkają się w 26. kolejce PlusLigi. Przedostatni BBTS Bielsko-Biała będzie podejmował „czerwoną latarnię” rozgrywek Dafi Społem Kielce. Spotkanie w hali Pod Dębowcem rozpocznie się w sobotę o godzinie 17. To będzie bardzo ważny mecz dla układu na dole tabeli.

W lepszej sytuacji są gospodarze, którzy po ostatnim zwycięstwie na wyjeździe z Espadonem Szczecin 3:2 odskoczyli od kielczan na dwa punkty. Zespół Dafi Społem nie wygrał od pięciu kolejek, a ostatni punkt zdobył w połowie lutego, przegrywając na Torwarze z ONICO Warszawa 2:3.

- Od jakiegoś czasu gramy pod sporą presją, którą sami sobie stworzyliśmy zdobywając tak niewiele punktów w poprzednich meczach. Ten kto pierwszy opanuje emocje i zagra spokojnie wygra ten mecz. To będzie bardzo nerwowe spotkanie dla obu zespołów, tak naprawdę „mecz o życie”. Najlepiej skupić się na poszczególnych elementach i wykonywać je najlepiej jak potrafimy. Nie możemy myśleć o wyniku, tylko o dobrej grze - podkreśla kapitan Dafi Społem Kielce, Maciej Pawliński.

- Gdzieś z tyłu głowy mamy świadomość, że ten sezon nieubłaganie zmierza ku końcowi, a punktów cały czas nam brakuje. Myślę jednak, że to nas może bardziej zmotywować do tego, żeby walczyć na terenie rywala ze zdwojoną energią - dodaje trener Dariusz Daszkiewicz.

W pierwszej rundzie, w listopadzie, kielczanie przegrali przed własną publicznością z drużyną spod Klimczoka 2:3.

Reklama