Profilaktyka z Pierwszą Damą. Agata Kornhauser-Duda z wizytą w regionie [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 19.03.2018 10:47 / Data aktualizacji: 20.03.2018 17:20
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany
Sichów Duży. 20.03.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda jako wspaniałe określiła spotkanie z dziećmi i nauczycielami Zespołu Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym w gminie Rytwiany. Pani Prezydentowa wzięła udział w zajęciach profilaktyki zdrowotnej zorganizowanych przez szkołę.

Powiedziała, że bardzo lubi składać wizyty w szkołach, zwłaszcza tam, gdzie dużo się dzieje, gdzie są zaangażowani nauczyciele potrafiący zaktywizować uczniów na wiele sposobów. Pochwaliła Zespół Placówek Oświatowych za wiele innowacyjnych projektów, które prowadzi, w tym m.in. ten dotyczący profilaktyki zdrowotnej.

Pani Prezydentowa podczas spotkania mówiła o potrzebie zdrowego odżywiania się, zażywania ruchu, a także o tym, aby dbać o swoją kondycję psychiczną, być optymistą i zawsze z uśmiechem podchodzić do innych ludzi.

Wizyta Agaty Kornhauser w Zespole Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym przedłużyła się prawie o pół godziny. Pierwsza Dama spotkała się z gronem pedagogicznym tej placówki.

Pani Prezydentowa już pod koniec ubiegłego roku miała odwiedzić szkołę, biorąc udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, jednak tamta wizyta z powodu choroby została odwołana.

Dorota Krasińska-Kozłowska dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym powiedziała, że specjalne zaproszenie dla Pani Prezydentowej było wystosowane już jesienią i spotkało się pozytywnym odzewem.

- Ta wizyta to nieprawdopodobne wyróżnienie, honor i zaszczyt. Z pewnością zapisze się na kartach historii trzeciego stulecia naszej szkoły - dodał dyrektor.

Wójt Gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz stwierdził, że dla całego środowiska lokalnego przyjazd Pierwszej Damy to duże wyróżnienie.

- Nie było u nas jeszcze ani Pana Prezydenta, ani Pana Premiera, dlatego szczególnie ważna i przyjemna jest wizyta Pierwszej Damy - stwierdził wójt.

Także dzieci uczestniczące w zajęciach były pod wrażeniem „specjalnego gościa”. Jak podkreślali, to było dla nich wielkie przeżycie. Czują się wyróżnieni, ponieważ Pani Agata Kornhauser-Duda wybrała właśnie ich szkołę. Podkreślają, że widzieli ją w telewizji, a teraz mogą mieć z nią bezpośredni kontakt.

Zajęcia profilaktyki zdrowotnej to m.in. warsztaty kulinarne, podczas których dzieci i młodzież przygotowały zdrowe przekąski. Pani Prezydentowa wręczyła nagrody dla laureatów konkursu plastycznego o tematyce prozdrowotnej, zorganizowanego w Zespole Placówek Oświatowych. Uczniowie zaprezentowali również spektakl teatralny.

Reklama