Wielkanocny kiermasz w starostwie

Data publikacji: 21.03.2018 07:27 / Data aktualizacji: 21.03.2018 13:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym

Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym
Kielce. 21.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ręcznie robione palmy, koszyczki, stroiki, haftowane serwety, baranki, kraszanki i pisanki, zdobione różnymi technikami oraz ozdobne świece, to niektóre ozdoby, które można było kupić na kiermaszu w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

W tym roku wielkanocne ozdoby przygotowało w sumie 27 wystawców. Tradycyjnie, rękodzieło wystawiają artystki ludowe z kół gospodyń wiejskich z całego powiatu kieleckiego oraz przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Fanisławic, Belna i Zgórska. Swoje prace od wielu lat prezentują także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Osin.

Jak przyznała Renata Sędzimir, dla podopiecznych to swoista forma terapii.

- W tym roku przywieźliśmy na kiermasz bardzo dużo ozdób wykonanych ze sklejki. Nasi wychowankowie, wszystkie prace zaczęli przygotowywać pod koniec tamtego roku. W warsztatach, podczas których powstają te ozdoby, biorą udział osoby o bardzo różnym stopniu niepełnosprawności, co pozwala im się ze sobą integrować. Rozwijają także swoje zdolności artystyczne i manualne – dodała Renata Sędzimir.

Wśród osób, które odwiedziły kiermasz była m.in. Teresa Chłopek.

- To są rzeczy wyrabiane ręcznie, więc chylę czoła przed osobami, które te wszystkie ozdobny przygotowały. Widać, że włożyły w to mnóstwo pracy i cierpliwości, jak również wyobraźni. Dziś kupiłam zajączka oraz stroik, które postawię na stół wielkanocny – powiedziała Teresa Chłopek.

Podczas kiermaszu wielkanocnego ozdoby świąteczne prezentowali także podopieczni z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Rembowa i Podzamcza Chęcińskiego.

Reklama