Szkoły zawodowe i technika promowały się podczas „Wiosny Zawodowców”

Data publikacji: 21.03.2018 18:14
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Czwarta

Czwarta "Wiosna Zawodowców Konarski 2018"
Jędrzejów. 21.03.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponad 150 uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz uczniowie klas siódmych wzięli udział w czwartej "Wiośnie Zawodowców Konarski 2018", która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie.

Jak powiedziała Małgorzata Wojtasik, dyrektor placówki, celem spotkania była promocja techników i szkół zawodowych wśród młodzieży. - Chcemy pokazać, że szkoła zawodowa nie powinna być szkołą drugiego wyboru, ponieważ daje przyszłość - podkreśla dyrektor.    

Zdaniem gimnazjalistek z Publicznego Gimnazjum w Złotnikach, takie spotkania mają sens, ponieważ one jeszcze do końca nie są przekonane, co chcą robić w przyszłości. Dziś zdobyły informacje na temat konkretnych zawodów i kierunków kształcenia.

W „Wiośnie Zawodowców” obok wykładowców i pracodawców po raz pierwszy udział wzięło również kilku absolwentów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie. Jednym z nich był Artur Haja, który jest wojskowym pilotem śmigłowca. Jak przypomniał, szkołę ukończył w 2009 roku. W realizacji marzeń z dzieciństwa o zostaniu pilotem pomogli mu nauczyciele. - Jeżeli nie jesteśmy przekonani, co chcemy robić w przyszłości należy znaleźć kogoś kto podpowie. Mnie pomogli pedagodzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie – mówi  Artur Haja.

Tagi do tego wpisu
Reklama